Do práce na kole

Lednová výzva

Výzva v délce jednoho týdne se bude konat 23.–29. ledna 2023. Lednová výzva Do práce na kole je zaměřena na jednotlivce, kteří již zvládli jezdit či chodit v květnu i září a koketují s celoročním dopravováním se do práce „na vlastní pohon”. Souzníme se rčením: Neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení. A pokud povětrnostní podmínky bezpečnou jízdu na kole neumožňují, vždy to jistí chůze.

Výzva Do práce na kole 2023

Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem – tedy udržitelně a aktivně. Přihlaste se s kolegy*němi, celou firmou nebo na vlastní pěst do výzvy Do práce na kole a podpořte spolu s 22 000 účastníky*icemi vlastní kondici i rozvoj infrastruktury pro cyklo i pěší. Registrace začíná na začátku roku 2023. 


Předchozí ročník

V roce 2022 se účastnilo 794 soutěžících z Č. Budějovic. Dohromady najeli přes 141 titíc kilometrů a nachodili/naběhali 25 894 km. Celkem soutěžící ušetřili 21 675 kg emisí CO2.


Grafika spolku Automat k soutěži Do práce na kole.

Do práce na kole je soutěž, jejímž cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Soutěž organizuje již od roku 2011 spolek Auto*Mat ve spolupráci s místními organizátory.