O nás

Činnost spolku spočívá zejména v rozšíření povědomí lidí o cyklistice jako způsobu městské dopravy; v podpoře Naše sdružení vzniklo za účelem zlepšení podmínek pro cyklisty v krajském městě České Budějovice. Myslíme si, že město má pro cyklistiku ideální podmínky a vzhledem k tomu, že již nyní je podíl cyklistů na dělbě přepravní práce nadprůměrný, věříme, že při zlepšení podmínek pro cyklisty by mohl být klidně dvojnásobný a měl velmi kladné dopady nejen na dopravní situaci ve městě. Také bychom chtěli změnit náhled na cyklisty a cyklistiku většinovou společností, protože cyklistika není jen volnočasová aktivita, ale rovnocenný dopravní prostředek.

CykloBudějovice

IČ 02375427
Hroznová 487/25,
370 01 České Budějovice

Kontakt

E-mail: cyklo.budejovice@gmail.com

Lidé

Mgr. Lukáš Bajt, předseda spolku

Ing. Petr Klika, místopředseda spolku

Ing. Jan Žvak, člen spolku

Bc. Jitka Pudivítrová, členka spolku

Mirek Suk, člen spolku

Ing. Petr Vodrážka, člen spolku

Martin Novotný, člen spolku

MgA. Tomáš Holub, člen spolku


Zapojte se

Jsme skupina lidí, kterou zajímá městská cyklodoprava. Sbíráme podněty, mluvíme o nich, řešíme je. Neustále se učíme a rosteme. Komunikujeme průběžně na dálku a alespoň jednou za dva měsíce se jako spolek setkáváme osobně.


Spolupracujeme

Jsme Cyklo Budějovice, jsme z většiny Budějčáci a známe nejlépe naše město. Zároveň aktivně řešíme širší oblast Českobudějovicka se všemi satelity, ze kterých do Budějovic dojíždějí denně desetitisíce lidí za prací, vzděláním i zábavou.

Rádi pomůžeme s iniciativou v celém Jihočeském kraji. Ať už vám chybí cykloobousměrka, chcete pořádat cyklojízdu, alleycat, nebo připomínkovat nějaký projekt – ozvěte se.

Partneři

Nadace Jihočeské cyklostezky
Spolek Auto*Mat
Rekola bikesharing 
Online magazín o cyklistické dopravě Městem na kole


Historie

2014

Díky veřejnému objednávce s několika stovkami podpisů, kterou jsme předali radnici, vznikla na začátku roku 2014 „cykloskupina“, která se schází na radnici přibližně jednou do měsíce a řeší současné problémy, nová témata a drobné cyklopodněty, které snižují komfort a bezpečnost cyklistů.

Od července 2014 máme taktéž zastoupení na radnici v podobě cyklokoordinátora Lukáše Bajta. Prozatím se jedná o spolupráci na dohodu, zejména na přípravě nového cyklogenerelu a vedení cykloskupiny, ale doufáme, že se spolupráce časem rozšíří o další funkce a pracovní nápň, které by měl cyklokoordinátor zastávat. Naším cílem je ustanovení pozice cyklokoordinátora jako zaměstnance radnice na plný úvazek.

Město také nechalo zpracovat Generel cyklistické dopravy v Českých Budějovicích, tzv. Cyklogenerel. Ten slouží pro systematickou stavbu nových cyklostezek i pro kvalitní rekonstrukce ulic tak, aby projekty braly ohled nejen na motorovou dopravu.


Pro média

Logo

Tiskové zprávy

Mediální výstupy

Spolek bojuje za snazší jízdu cyklistů městem, o změnách chce diskutovat – iDNES, 19. 9. 2023

Reportáž o přerušení cyklostezky podél relax parku Vltava – Česká televize, 24. 8. 2023, čas 13:14

Přerušení cyklostezky kvůli parku vyvolává spory. Jen provizorium, říká radnice – iDNES, 17. 8. 2023

Cyklisto, sesedni z kola. Nové značky upravují provoz na frekventované stezce – Budějcká Drbna, 16. 8. 2023